неділя, 2 квітня 2023 р.

СПОРТИВНІ ІГРИ ФУТБОЛ 6 - 11 КЛАСИ ( ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ)

 Варіативний модуль спортивні                  ігри (футбол):





 Правила безпеки під час самостійних занять спортом в домашніх умовах.

ДИВИСЬ ТУТ: тут https://youtu.be/ub3p55zH-zs    

1.Комплекс загальнорозвиваючих вправ на кожний день: ТУТ https://youtu.be/ttkq49P_7ds 

2.Елементи футбольних вправ вдома: ТУТ

https://youtu.be/uKAWsQ1qOTY 

3.Практичні завдання:

Прес : 3 підходи по15р.-хлопці,

2 підходи по 15 р.- дівчата.

Планка : 30сек - хлопці

20сек - дівчата

4.Виконувати вправи :тут https://youtu.be/C9lzOT-q58E  




ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:

   ТУТ :   https://youtu.be/_81433ho4z4  

     ТУТ :   https://youtu.be/0sr0DEw7zyU  

 

Правила гри у футбол :         

 тут: https://youtu.be/6EyLJPU5hH8   


Історія українського футболу

 
Історія українського футболу

ДИВИСЬ тут:  https://youtu.be/bnXk0n_q_R4  

Футбол-гра мільйонів.У кожному куточку планети є свій слід від футболу.

Футбол-гра мільйонів.У кожному куточку планети є свій слід від футболу.Багато мільйонів людей з різних континентів і країн об'єднуються на півтори години,щоб подивитися видовищну гру.За ці 90 хвилин можна побачити безліч емоцій:радощі,сльози,сміх,розпач,обурення...Футбол-вид спорту,який викликає великий ажіотаж у суспільстві,саме тому у футбол грають від маленького хлопчика до старого дідуся.В футбол багато хто грає,але мало хто знає його історію.

На жаль,історія футболу не була такою легкою,як хотілося.Футбол пройшов безліч перепон до того,як став улюбленцем мільйонів.В кожній країні футбол розвивався по-різному.До вашої уваги історія розвитку українського футболу.

А розпочиналося все із Одеси.Англійські моряки зупинилися в одеському порті і "привезли" до України футбол.Саме вони створили першу команду ОВАК(Одеський атлетичний британський клуб),що складався лише з одних англійців.Саме в Одесі було створене перше футбольне поле.Майже в той же час гра проникла в Західну Україну.Перші футбольні правила були надруковані у монографії "Гімнастичні ігри шкільної молоді". Перший футбольний матч проходив у Львові.Тоді львів'яни грали проти команди із Кракова.Гра тривала 7 хвилин до першого забитого голу.Граючи без схеми і тактики перемогли львів'яни.До речі воротами в той час служили 2 прапорці увіткненні в землю.



У 1900 роках виникають перші футбольні клуби,ініціаторами в основному стають студенти.У багатьох містах першими гравцями стають робітники та моряки з країн Європи.

Осередками футбольного життя ставали великі міста Київ,Дніпропетровськ,Сталіно,Одеса. Коли у СРСР вирішили організувати перший чемпіонат країни для колективів міст та республік,представник Харкова-"Штурм",став переможцем зональних змагань в Украіні.У московському плей-оф "Штурм" розгромив Закавказьку РСР-4:0,а у фіналі несподівано переграв команду Ленінграду-2:1.Ось так був здобутий перший трофей українським клубом.У 1927 році було засновано Київське "Динамо".Саме "Динамо" було єдиною українською командою у найвищій лізі першого чемпіонату СРСР у 1936 року.Тоді київляни зайняли друге місце.Впродовж наступних п'яти років великих змін в українському футболі не відбулося.А ось у період окупації клуби західної україни почали організовувати свої змагання.

В історії футболу є і чорні сторінки.Коли відбулася окупація України,то німці вирішили провести турнір,в якому приймали участь угорські,німецькі,румунські та українські футболісти.Український "Старт" у двох матчах перемогли "Флякельф".Німці не знайшли більш гуманного рішення,як розтріляти наших гравців.Цей матч занесений у історію,як "Матч Смерті".

З роком в рік клуби набували більше досвіду і ставали сильнішими.У післявоєнний період  вже два українських клуби приймали участь у чемпіонаті СРСР - "Динамо" і "Стахановець".У 1954 році "Динамо" завоювало кубок СРСР. А ось 1961 рік видався напрочуд насиченим на трофеї."Динамо" виграло чемпіонат,а гравці ФК"Стахановець" підняли кубок над головою."Українську діаспору" в рядянському чемпіонаті доповнив клуб із Харкова "Авангард" у 1962 році. Українські клуби ставали більш помітнишими на радянській арені .Так,наприклад,у 1969 році "Карпати" зробили нонсенс,вони перемогли у боротьбі за кубок.Це була перша і остання команда,за історію радянського футболу,яка з першої ліги стала переможцем.1975 рік був багатий на єврокубки.Київське "Динамо" виграло Кубок Кубків і Суперкубок.Київляни почали стрімко розвиватися порівняно з іншими українськими клубами.За чудову гру Олег Блохін отримав Золотий м'яч.

З 1976 року 6 українських клубів приймали участь із 16 команд у чемпіонаті СРСР!А це 37,5 відсотка від усіх команд!На чемпіонат світу 1986 року в Мексиці було повезено 12 "динамівців" і 3 "дніпрвців"!В тому ж році проявив себе Ігор Бєланов.За,що був нагородженний Золотим м'ячем.

Але з 1991 для українського футболу відкривається нова історія.Після розпаду Радянського Союзу утворилася Футбольна Федерація України.Першим її президентом став-Віктор Банніков.Найсильніші українські гравці"повтікали" за кордон.Від колишніх радянських систем тренувань нічого не залишилося.Складний шлях чекав український футбол після розпаду СРСР.

Першим чемпіоном України стала "Таврія".Всі наступні чемпіонати до 2002 вигравали "динамівці".До початку 2000 збірну формували лише Кияни.У 1996 році з Близького Сходу повертаєтья Валерій Лобановський.Він зробив великий вклад,створивши висококласних футболістів,які згодом виступали закордоном(Шевченко,Лужний,Каладзе,Ребров).У 2004 році багато кому із європейських вболівальників сподобалась гра Андрія Шевченка, і вони обрали його найкращим європейським футболістом.Сильнішав клубний рівень-після того,як президентом "Шахтаря" став Ренат Ахметов,він створив боєздатну команду до Київського "Динамо".До українського футболу потрохи виникав інтерес.

2006 рік можна назвати найбільш навдалим.Тоді збірна України на ЧС-2066 року пробилася до 1/4 змагань.



За підсумками 2006 року Олег Блохін увійшов до списку 10 найкращих тренерів року.У сезоні 2008/2009 роках українські клуби за набраними очками у таблиці коефіціентів УЄФА увійшли до п'ятірки найкращих.

Як ми бачимо історія українського футболу насчена і цікава.Як сокіл з кожним розмазом крил взлітає все вище і вище,так і український футбол з кожним роком набуває все вищий і вищий рівень.Будемо сподіватися,що теперешній український футбол не втратить темп розвитку заданий нашими пращурами і гідно покаже "футбольну Україну"  світові. 




Удари по м'ячу ногою

Особливе значення у грі в футбол має правильне виконання ударів по м'ячу ногою. Ударом ногою роблять передачі (паси), забивають голи.

Удар зовнішньою стороною ступні по нерухомому м'ячу

Зовнішня сторона ступні - це та її частина, яка знаходиться між мізинцем і кісточкою.


Перевага удару зовнішньою стороною ступні в тому,  під час руху м'яч знаходиться збоку і тому гравець дістає можливість вільно пересуватися та завдавати удар не зупиняючись. Удар по м'ячу зовнішньою стороною стопи - один із найскладніших, тому, щоб ним досконало володіти, слід більше тренуватися.
Зроби замах, розверни носок у бік опорної ноги. Бий по внутрішній час­тині м'яча зовнішньою стороною стопи.
Удар зовнішньою стороною ступні по м'ячу, що котиться

Станьте один від одного на відстані 5~7 м. Робіть удари по середині м'яча.

Гра «Між двох вогнищ»

У грі беруть участь три гравця. Станьте один від одного на відстані 10 м. Середній гравець не може зміщуватись убік більш, ніж на крок.
При перехваті м'яча гравець,  який зробив передачу, займає місце в середині.
Після засвоєння удару з місця спробуй виконати його в русі.



Тренуйся бити по м'ячу обома ногами. Це дасть тобі можливість переводити м'яч із різних положень, робити точні передачі та несподівані удари по воротах.


Удар внутрішньою стороною 

ступні
Внутрішня сторона ступні - це та її частина, яка знаходиться між великим пальцем та кісточкою.
Удар по м'ячу може здійснюватися внутрішньою стороною ступні, у порівнянні з іншими частинами ступні, в неї найбільша поверхня удару. Тому її використовують для завдавання точних ударів.




Відпрацювання точності удару


Тренуйся з партнером. 

Постав дві позначки на відстані 60 см одна від одної. Один гравець стає на відстані 1 м від позначки, а другий - на 1 м позаду нього. Передавайте м'яч один одному між позначками. За кожну влучну передачу гравець отримує очко. Зробивши п'ять пасів, відійдіть ще на 1 м від позначки та почніть спочатку. Продовжуйте гру, поки відстань між вами не досягне 6 м. Перемагає той, хто отримає більшу кількість очок.

Удари  по м'ячу в русі

На майданчику 15м х 5м встановлюють ворота (із стійок) завширшки не більше 2 м.
Дві групи гравців стоять позаду цих воріт. Перші гравці кожної команди стартують з м'ячем. Опинившись біля протилежних воріт, вони відразу проводять м'яч у ворота і продовжують бігти в кінець протилежної групи гравців, де зупиняються, гравець, який отримав передачу, біжить з м'ячем до інших воріт і т.д.


Удар по м'ячу, що летить


Тренування в ударі по м'ячу, що летить, проводиться в парах. Займіть вихідну позицію на відстані З м одне від одного.
Кинь м'яч собі на ногу та легко вдар по ньому з льоту. Партнер або повторює цю дію, або відбиває м'яч з ходу.



Всі питання по варіативному модулю Спортивні ігри  ФУТБОЛ :
               
Вайбер   067 877 33 24 


Бажаю успіху. 


Немає коментарів:

Дописати коментар