Варіативний модуль ТУРИЗМ
5-11 класів
3 01.12.2021 по 24.12.2021 н/року
Що таке туризм
Дивись ТУТ: https://youtu.be/GlpuqBP7zCM
Модуль ТУРИЗМ
розрахований НА ГРУПУ УРОКІВ
З 01.12.2021 по 24.12.2021 н/року
Інструктаж з безпеки життєдіяльності під час уроків варіативного модуля ТУРИЗМ
КОМПЛЕКС ВПРАВ НА
КОЖНИЙ ДЕНЬ
для 10-11 класу
дивись ТУТ https://youtu.be/Dr5jWhUacGw - Хлопці
дивись ТУТ https://youtu.be/LF1hsGsYYH4 - Дівчата
для 5-9 класів
дивись ТУТ https://youtu.be/5eie_sJTZ1Y
Визначення сторін горизонту
за Сонцем і годинником
Знаючи, що Сонце здійснює по небосхилу свій видимий шлях зі сходу на захід за ходом годинникової стрілки зі швидкістю 15° за годину, можна визначити сторони горизонту за Сонцем і годинником у будь-який час дня. Для визначення сторін горизонту за Сонцем і годинником використовують декілька способів.
Перший спосіб. На аркуші паперу замальовують коло і ділять на 24 частини. Рисочку зверху позначають цифрою 14, знизу – 2, праворуч – 20, ліворуч – 8, а відносно цих цифр підписують інші цифри циферблату (від 1 до 24), в результаті чого ми отримаємо астрономічний циферблат для визначення сторін горизонту влітку (для визначення сторін горизонту взимку циферблат необхідно підписати – 13, 1, 19 і 7 відповідно).
У напрямку від центра кола вверх до цифри 14 (взимку – 13) наносять стрілку і підписують „Південь”. Другу стрілку накреслюють у напрямку на час спостереження і направляють на Сонце. При такому положенні стрілки на Сонце попередньо нанесена стрілка на „Південь” вкаже відповідний напрямок. На малюнку показано визначення сторін горизонту за сонячним компасом(влітку) о 10:00. Такий компас використовують і вночі, коли видно повний Місяць і вважають, що це не Місяць, а Сонце і наводять відповідну цифру циферблату денного часу, тобто о 23:00 – 11:00.
Другий спосіб. Годинну стрілку циферблату годинника наводять на Сонце, а потім її спрямовують у цьому напрямку на віддалений орієнтир (положення хвилинної стрілки при цьому не враховується). Кут між годинною стрілкою та напрямком на цифру 2 (взимку – на цифру 1) на циферблаті годинника ділять навпіл – це і буде напрямок на південь.
До півдня ділять навпіл ту дугу (кут), яку годинна стрілка має пройти до 14 (13) години (малюнок -А), а після півдня – ту дугу (кут), яку вона пройшла після 14 (13) години (малюнок - Б).
Визначення сторін горизонту за Сонцем і годинником:
а) до полудня; б) після полудня
За відсутності годинника з циферблатом, його замальовують на папері (відповідно до циферблату годинника) і напрямок годинної стрілки на момент визначення.
ВІДЕО ТУТ : https://youtu.be/orRJA2oWZQ8
Немає коментарів:
Дописати коментар