четвер, 2 грудня 2021 р.

Т У Р И З М 5--11 КЛАСИ (ВСТАНОВЛЕННЯ НАМЕТУ)

                                 Варіативний модуль ТУРИЗМ  

                                         5-11 класів


3 01.12.2021 по 24.12.2021 н/року

                                   Що таке туризм

                                                Дивись ТУТ:  https://youtu.be/GlpuqBP7zCM

                                 

 Модуль ТУРИЗМ  

                   розрахований НА ГРУПУ УРОКІВ  

                      З  01.12.2021 по 24.12.2021 н/року

Інструктаж з безпеки життєдіяльності під час уроків варіативного модуля ТУРИЗМ

КОМПЛЕКС ВПРАВ НА КОЖНИЙ ДЕНЬ

                                   для 10-11 класу

 дивись ТУТ https://youtu.be/Dr5jWhUacGw  - Хлопці

дивись ТУТ https://youtu.be/LF1hsGsYYH4  - Дівчата

                                       для 5-9 класів

  дивись ТУТ https://youtu.be/5eie_sJTZ1Y

1.Техніка вязання туристичних вузлів 

дивись відео ТУТ :

https://youtu.be/CYYTvtiJJ00

                    Вся інформація по варіативному модулю ТУРИЗМ 

дивись на сайті :

Дистанційне навчання " Пішохідний туризм". "Спортивне орієнтування"."Юний турист"

Дивись ТУТ:

https://sites.google.com/view/dnectks/%D0%BF%D1%96%D1%88%D0%BE%D1%85%D1%96%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BC


Встановлення намету та помилки 

Дивись ТУТ:

https://youtu.be/vn6dku60j_Q

Установка намету. Спорядження – намет, 10 кілочків, 2 альпенштоки. Для цього етапу необхідна рівна галявина приблизно 5х6 м, з хорошим ґрунтом, щоб легко вколювались кілочки. Суддя пояснює учасникам, що спочатку треба розтягнути та закріпити дно намету, а потім поставити альпенштоки і натягнути «верх» намету, а далі по діагоналі натягнути бокові відтяжки і закріпити їх. При цьому треба слідкувати, щоб дах намету був рівний, без зморшок.

 

Як вибрати місце для встановлення намету

Напевно всі думають, що питання як правильно ставити намет або як вибрати місце для встановлення намету, це простіше простого, адже при купівлі намету до нього добросовісний виробник, звичайно, дасть в комплекті інструкцію по збору. І багато хто так і робить: купили, дістали інструкцію, розклали і лягли спати. А зранку болить голова, спальник мокрий, а все інше плаває в калюжі. Якщо ви не хочете такого, то в цій статті я розкажу про деякі тонкощі у цій нелегкій справі. І так, як правильно поставити намет і як правильно вибрати місце для намету.

1. Вибираємо лише рівне місце.

Як ставити намет, а точніше як знайти місце для намету? Намет потрібно ставити лише на рівному місці без ям та горбів. Перед тим як встановити намет уважно перегляньте місце куди зібралися ставити - якщо стирчать камені, необхідно виколупати їх із землі і засипати ямку. Відгребіть всі дрібні та гострі камінчики і шишки, якщо, звичайно, не хочете клеїти дно намету. Знайдіть місце без виступаючих коренів, а якщо такого немає, то максимально вирівняйте місце ялиновими гілками або листям. Повірте, якщо ви лягли і вам відразу щось хоч трішки заважає, то до ранку це стане серйозною проблемою. Так само остерігайтеся мурашників - ввечері їх можна не помітити, а вранці, ці корисні комахи легко прогризуть дірку у вашому наметі. Загалом вибираємо місце для намету уважно!

ровно или нет?

2. Не ставте намет у заглибленні.

Якщо ви на галявині і знайшли ідеально рівне місце під намет, але воно в ямці, то відмовтеся від цієї думки. Якщо піде дощ, то за всіма законами фізики вода буде збиратися саме в цій ямці і ваша палатка перетвориться в басейн.

подтопило

3. Лягати потрібно головою вгору і ногами до виходу.

Навіть на самій рівній галявині є ухил. Так от, намет потрібно поставити так, щоб ваша голова була вище ваших ніг. Якщо буде навпаки, то до ранку від припливу крові до голови стан буде дуже поганий. Також голова може боліти й з іншої причини - якщо ви ляжете головою до виходу. Не сумнівайтеся, що ваш товариш, який ділить з вами намет обов'язково сяде або наступить вам на голову серед ночі, коли захоче вийти по потребі. Тому спати потрібно ногами до виходу.

 

головой в верх ногами в низ

4. Бійтеся вогню

Прослідкуйте щоб ваша палатка стояла як мінімум за 5 метрів від багаття. Несподіваний порив вітру в бік намету .... і немає у вас намету. Звичайно зараз тент намету просочують засобами щоб він не спалахував, але дірка в тенті вам точно не потрібна.

горим

5. Обкопайтесь

Після установки намету обкопайте його канавкою для того, щоб вода, яка стікає з тенту не текла вам під днище намету. Добре якщо у вас модний намет з високою водостійкістю дна (10000 мм осаду), а якщо ні, то калюжа під дном загрожує перебратися до вас під спальник.

окоп

Ось такі от нескладні поради як вибрати місце для встановлення намету, які допоможуть вам провести ніч на природі не гірше ніж у вашіому затишному ліжку.

 

середа, 1 грудня 2021 р.

Т У Р И З М 5--11 КЛАСИ ( Визначення сторін горизонту за Сонцем і годинником)

                               Варіативний модуль ТУРИЗМ  

                                         5-11 класів


3 01.12.2021 по 24.12.2021 н/року

                                   Що таке туризм

                                                Дивись ТУТ:  https://youtu.be/GlpuqBP7zCM

                                 

 Модуль ТУРИЗМ  

                   розрахований НА ГРУПУ УРОКІВ  

                      З  01.12.2021 по 24.12.2021 н/року

Інструктаж з безпеки життєдіяльності під час уроків варіативного модуля ТУРИЗМ

КОМПЛЕКС ВПРАВ НА 

КОЖНИЙ ДЕНЬ

                                   для 10-11 класу

 дивись ТУТ https://youtu.be/Dr5jWhUacGw  - Хлопці

дивись ТУТ https://youtu.be/LF1hsGsYYH4  - Дівчата

                                       для 5-9 класів

  дивись ТУТ https://youtu.be/5eie_sJTZ1Y

Визначення сторін горизонту

за Сонцем і годинником

     Знаючи, що Сонце здійснює по небосхилу свій видимий шлях зі сходу на захід за ходом годинникової стрілки зі швидкістю 15° за годину, можна визначити сторони горизонту за Сонцем і годинником у будь-який час дня. Для визначення сторін горизонту за Сонцем і годинником використовують декілька способів.

    Перший спосіб. На аркуші паперу замальовують коло і ділять на 24 частини. Рисочку зверху позначають цифрою 14, знизу – 2, праворуч – 20, ліворуч – 8, а відносно цих цифр підписують інші цифри циферблату (від 1 до 24), в результаті чого ми отримаємо астрономічний циферблат для визначення сторін горизонту влітку (для визначення сторін горизонту взимку циферблат необхідно підписати – 13, 1, 19 і 7 відповідно).

     У напрямку від центра кола вверх до цифри 14 (взимку – 13) наносять стрілку і підписують „Південь”. Другу стрілку накреслюють у напрямку на час спостереження і направляють на Сонце. При такому положенні стрілки на Сонце попередньо нанесена стрілка на „Південь” вкаже відповідний напрямок. На малюнку показано визначення сторін горизонту за сонячним компасом(влітку) о 10:00. Такий компас використовують і вночі, коли видно повний Місяць і вважають, що це не Місяць, а Сонце і наводять відповідну цифру циферблату денного часу, тобто о 23:00 – 11:00.

         Другий спосіб. Годинну стрілку циферблату годинника наводять на Сонце, а потім її спрямовують у цьому напрямку на віддалений орієнтир (положення хвилинної стрілки при цьому не враховується). Кут між годинною стрілкою та напрямком на цифру 2 (взимку – на цифру 1) на циферблаті годинника ділять навпіл – це і буде напрямок на південь.

      До півдня ділять навпіл ту дугу (кут), яку годинна стрілка має пройти до  14 (13) години (малюнок -А), а після півдня – ту дугу (кут), яку вона пройшла після  14 (13) години (малюнок - Б).

Визначення сторін горизонту за Сонцем і годинником: 

а) до полудня;           б) після полудня

     За відсутності годинника з циферблатом, його замальовують на папері (відповідно до циферблату годинника) і напрямок годинної стрілки на момент визначення.

ВІДЕО ТУТ : https://youtu.be/orRJA2oWZQ8